31237

Bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” vadītājas viesojas Amerikā, sūtot sveicienus no Rīgas Latviešu biedrības
30.10.2012


Pēdējā oktobra nedēļā Eiropas Savienības bērnu festivāla Kids Eurofestival ietvaros un Latvijas vēstniecības izkārtojumā Vašingtonā viesojās ansambļa „Iļģi” dalībnieki Gatis Gaujenieks un Ilga Reizniece kopā ar bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” vadītājām Edīti Putniņu, Sanitu Sējāni un Jonitu Štomu. Dalībniekiem bija iespēja viesoties trīs dažādās amerikāņu skolās – viena bija ar Montesori ievirzi, pārējās divas Vašingtonas publiskās skolas. Amerikāņu bērniem bija liela interese dziedāt līdzi un dejot, viņi labprāt izpildīja to, ko viņiem mācīja, bet tai pašā laikā trūka iemaņu, piemēram, roku sadošanā, atšķirt, kura labā, kura kreisā roka, nebija pierasts sadoties elkoņos vai izveidot dārziņu. Interesanti bija vērot, cik dažādas ir apmeklētās skoliņas. Mūsu skolotāji uzsvēra, ka ir labi, ka šāds Eiropas festivāls Vašingtonā notiek, jo amerikāņu bērniem ir grūti nokļūt līdz Eiropai, līdz ar to šādā veidā var notikt aktīva kultūras apmaiņa. Kopā darbošanās un līdzdalība rotaļās noteikti attaisnojās, jo bērni nenāca uz izrādi, kur viņi apsēžas un tikai vēro.

Viņi ar prieku iemācījās dziedāt „Okā, okā” piedziedājumu dziesmai „Maza, maza ābelīte,” kā arī tēloja bitītes „Kas dārzā”, izveidoja viju, dejoja pāru dejas, iepazinās ar senajiem instrumentiem ģīgu un trejdeksni. Zīmīgi, ka bērni turpināja dziedāt piedziedājumus arī pēc tam, kad rotaļas bija beigušās. Skolas apmeklējot, visi dalībnieki no Latvijas bija tautastērpos, bijušais Amerikas latvietis Gatis Gaujenieks spēja visu paskaidrot bērniem saprotamā angļu valodā.

Nedēļas laikā viesi piedzīvoja viesuļvētru, Halovīna svētkus un ASV prezidenta vēlēšanas. Dalībniekiem bija žēl, ka vētras Sandy dēļ vairākas uzstāšanās izjuka, un, ka brauciens uz Ņujorku tika atcelts, toties tas deva iespēju tuvāk iepazīt Vašingtonu. Vēl pirms vētras visi pieci mūziķi viesojās Vašingtonas latviešu skolā, kur vadīja latviešu danču nodarbības ar 3 dažādām vecuma grupām, kā arī piedalījās Vašingtonas latviešu dziesmu vakarā, dodot iespēju visām paaudzēm vienoties kopīgās dziesmās, kā arī iet rotaļās.

Noslēgumā mūziķi vēlas izteikt pateicību Latvijas vēstniecībai un vēstniekam par uzņemšanu un par lielisko iespēju piedalīties festivālā, paldies arī Vašingtonas latviešu skolai par iespēju sadarboties ar bērniem.

„Knīpas un Knauķi” vadītājas aizveda arī sveicienus no Rīgas Latviešu biedrības gan Vašingtonas Latviešu centram Rokvillē, gan Latvijas Vēstniecībai ASV ar aicinājumu uzsākt aktīvāku savstarpējo kontaktu un ziņu apmaiņu.

Rakstu sagatavoja Liāna Eglīte ( ASV ) un
Edīte Putniņa (Latvija)"Knīpas un Knauķi" vadītājas viesojas Amerikā