84178

AUTORS. SKAŅA. PERSPEKTĪVA. VOLUME II
25.03.2018


AUTORS. SKAŅA. PERSPEKTĪVA. VOLUME II / INSTRUMENTĀLĀS KAMERMŪZIKAS KONCERTS

25. marts 19.00

Rīgas Latviešu biedrības nams, Zelta zāle

 

Festivāla “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018” intriģējošākais koncerts veidots kā turpinājums eksperimentālās akadēmiskās latviešu kamermūzikas stāstam. Dažādi kameransambļu sastāvi paver iespēju tembru azartiskai saspēlei un atraisa skaņuraksta pārdrošo skanējumu. Komponisti savā iztēlē aizceļojuši uz pirmsklasicisma laikmetu, iedziļinājušies mūsu folkloras krājumos, ļāvušies meditācijai kalnu virsotnēs vai arī sapņaini lūkojošies liriskā tēlojumā. 

Koncerta programmā iekļauti vairāki jaundarbi, kuru autori ir Anita Mieze, Sabīne Ķezbere, Ieva Klingenberga. Līdzās tiem skanēs arī Anitras Tumševicas, Lauras Gustovskas, Lindas Leimanes, Alekseja Peguševa, Andra Dzenīša, Rutas Paideres un Jāņa Petraškeviča kompozīcijas. 

Kupla ir kamermūziķu plejāde, kas ļaus katram skaņdarbam pārtapt par dzīvu, pulsējošu organismu ar savu raksturu. Koncertā piedalās Nadīne Zapacka (flauta), Guntis Kuzma (klarnete), Jurijs Savkins (vijole), Ēriks Kiršfelds (čells), Ivars Bezprozvanovs (čells), Eni Nael (klavesīns, Igaunija), Roksana Tarvide (klavieres) un Guntars Freibergs  (sitaminstrumenti).

 

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv 

Biļešu cenas: 5 EUR, LKS biedriem 3 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3 EUR

Rīgas Latviešu biedrības biedriem, uzrādot biedra karti, ieeja bez maksas  

Pilna festivāla programma atrodama www.muzikasdienas.lv 
      Atpakaļ