103673

Svētku noskaņā notikušas rudens – ziemas gadskārtu radošās darbnīcas „Kalna Vaizuļos”
20.12.2018


Svētku noskaņā notikušas

 rudens – ziemas gadskārtu radošās darbnīcas „Kalna Vaizuļos”.
14. un 15. decembrī Siguldas novada, Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notika Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas organizētās radošās darbnīcas, kurās apmeklētājiem bija iespēja izdzīvot lauku vidē Ziemassvētku noskaņas un atcerēties arī rudens tradīcijas. Sarīkojumos varēja izzināt senās gudrības, iesaistīties  gadskārtu svinēšanas rituālos, spēlēs un rotaļās, nobaudīt tradicionālos ēdienus, kā arī  Ziemassvētku noskaņā dabā iepazīt Latvijas skujkokus: īvi, kadiķi, priedi un egli. 

Praktiskās darbnīcas katrai dienai bija atšķirīgas: 
14. decembrī apmeklētāji izgatavoja puzurus un dziju saulītes,
15. decembrī  - maskas un iesaistījās maskošanās norisēs. 
Izgatavotās lietas un idejas ikviens varēja paņemt sev līdzi, lai tās palīdzētu nodrošināt košu svētku svinēšanu savās mājās.

Sarīkojumu programmu veidoja RLB biedri Margita Poriete, Indra Čekstere, Aiga Auziņa, Daiga Kļaviņa, Dr. agr. Baiba Ošmane, Anita Feldmane, kā arī atsevišķu norišu nodrošināšanā iesaistījās  Māra Zemdega no viesu nama „Mauriņi”,  Siguldas novada Kultūras centra senioru deju kolektīva „Sidrabdancis” dalībnieki Iveta Stīpniece un Ainārs Ozoliņš, Siguldas novada ļaudis: Jānis Jakubovskis, Uldis Saulītis, Margarita Done, Irēna Krieva. 

Projektu līdzfinasēja: Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2018. 

Ielādēju...      Atpakaļ