108856

Sergeja Zinovjeva izstāde „ Vecrīga laikmetu griežos”
24.12.2019


 Sergeja Zinovjeva izstāde „ Vecrīga laikmetu griežos”

 

21 .novembrī Rīgas Latviešu Biedrības nama Baltijā zālē plkst. 17.00 tika atklāta mākslinieka Sergeja Zinovjeva izstāde „ Vecrīga laikmetu griežos” . Izstādes centrā - mūsu daiļā Vecpilsēta – ikdienas sadzīves ainās pirms piecdesmit un pat simts gadiem.


Izstādi rīko Rīgas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Rīgas Brāļu kapu Fondu. Sergejs Zinovjevs ir daudzkārtējs Rīgas Brāļu kapu fonda rīkoto akciju atbalstītājs, līdzekļi no kurām tiek akumulēti Rīgas Brāļu kapu restaurācijas darbiem.  Izstāde veltīta Latvijas simtgadei.


Zinovjeva izcili filigrāni precīzi un smalki temperas otas gleznojumi paver brīnišķīgas pilsētas dzīves ainas ar vēsturiski precīzu arhitektūras nianšu atainojumu;  maigās pasteļkrāsās iezaigojas saules apmirdzētie Vecrīgas jumti un pagalmi, rotaļīga un šķietami viegla un darbīga atmosfēra rada pārtikušas, pilnasinīgas, pašpietiekamas, skaistas un dinamiskas pilsētas iespaidu. Gleznas paver priekškaru stāstiem par to, kā tas TOREIZ bija vai VARĒJA būt – zirgi un pajūgi Vecpilsētas ielās, atklātās aizsargmūra - vaļņa sienas; ikdienas sadzīves ainas -  vešerienes, kas uz bruģa baļļās aizgūtnēm steidzīgi mazgā veļu smalkiem klientiem, veļas auklas, kas stiepjas virs ielas starp ēkām, ar sniegbaltu izžautu tīru veļu, sētnieki ar baltiem priekšautiem, koka laipas pie Konventa sētas, lai dāmas ar garām kleitām varētu netraucēti pārvietoties pāri peļķēm Vecrīgas ieliņās, pazīstamu būvju celtniecības darbu momenti...Šī Vecrīga ir mūsu vecāku un vecvecāku Vecrīga...nesteidzīga, mierīga, rāma, pilnīgi savādāka un tomēr – dažam labam atmiņā vēl saglabājusies kā pilnīgi reāla un dzīva netehnoloģiskā laikmeta pasaule...Vēl 50.ajos gados Vecrīgā zirgu pajūgi neesot bijis nekas sevišķs. Un tas bija tikai 60 - 70 gadus atpakaļ! To visu , mazs zēns būdams, vēroja Sergejs. Pēc Mākslas akadēmijas absolvēšanas mākslinieks pabijis daudzās pasaules valstīs. „ Bet tik skaistu pilsētu kāda ir mūsu Vecrīga, es nekur citur neesmu redzējis”, saka mākslinieks šodien.


Visi, kas vēlas ieraudzīt pagājušā gadsimta romantisko, netehnoloģisko, mūsu vecvecāku jaunības Vecpilsētu Sergeja Zinovjeva mākslas tēlos, aicināti apmeklēt šo lieliskas mākslinieciskās kvalitātes un vēstures piesātināto izstādi.


Mākslinieka darbi atrodas daudzās privātkolekcijās, izstādīti ASV, Baltijā u.c.


Izstāde apmeklētājiem par ziedojumiem.


Atvērta darba dienās no 11.00 -18.00. 

Izstāde nav pieejama apskatei:  

    29.11.2019.

    04.12.2019.

    06.12.2019.

    13.12.2019.

    17.12.2019.

    20.12.2019.

      Atpakaļ