37226

Rīgas Latviešu biedrības Siena teātris Rīgas svētkos 2013
17.08.2013


Sestdien, 2013. gada 17. augustā no plkst. 12:00 līdz 18:00 Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija piedalīsies Rīgas svētkos Vērmanes dārzā ar atraktīvu, kultūras programmu - "„Sprīdīša skolas” siena teātra radošās darbnīcas”. Sarīkojuma vieta - pie ieejas Vērmanes dārzā no Merķeļa un Kr. Barona ielas stūra.

Kultūras programma apvienos dažādas tradicionālas aktivitātes, kuras kopumā izveidos siena leļļu teātri. Siena leļļu teātris ir „Sprīdīša skolas” interpretācija par teātri senatnē lauku sētā. Visas lelles un rekvizīti veidoti no dabas materiāliem.

Sarīkojumā tiks iekļautas gan spēļu un rotaļu, gan mūzikas, gan praktiskās leļļu gatavošanas un leļļu vadīšanas darbnīcas, lai rezultātā apmeklētāji būtu gatavi iesaistīties kopīgā teātra izrādē. Lelles pēc izrādes paliks pašiem to gatavotājiem par piemiņu no svētkiem. Siena lellēm varēs uzšūt apģērbu Skroderdienu darbnīcā, gludinot lina audumu ar ogļu pletīzeri un šujot ar senu šujmašīnu. Lellēm darboties izrādē mācīs aktieris Pēteris Vilkaste. Pēteris Jansons un Sandra Jansone kopā ar apmeklētājiem izveidos teātra orķestri, izrādi vadīs Margita Poriete, māksliniecisko noformējumu gatavos mākslinieces Daiga Kļaviņa un Alda Pakalne. Par labskaņu sarīkojumā kopumā rūpēsies muzikanti Ansis Jansons, Anastasija Oļenkina, Rasa Jansone u.c.

Radošās darbnīcas tiks veidotas tā, lai interesanti būtu gan skolas vecuma bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Čaklākajiem dalībniekiem no publikas - leļļu gatavotājiem, leļļu aktieriem un teātra muzikantiem balvas dāvās: SIA „ Ezerkauliņi” (burkāni), SIA „ Lielauces klinģeris”, (cukurgailīši), SIA „PERFECTO” (saldumi „Lutauši”).

Atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Informatīvi atbalsta:

 

Sagatavoja Margita Poriete,  tālrunis 29528421

Programma skatīt šeit ... /PDF fails/Siena teātris Rīgas svētkos