122755

Mūziķi ar koncertu godinās fagota spēles izcilību Andri Arnicānu!
21.03.2022


Marts ir pavasara sākuma mēnesis Latvijā. Lai jubilejā apsveiktu pirmajā pavasara dienā dzimušo fagotistu un pedagogu Andri Arnicānu, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija sadarbībā ar biedrību Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss 21. martā pulksten 18.00 Zelta zālē aicina uz koncertu Muzikālā esamība.
  
Skanēs Rietumeiropas un latviešu komponistu skaņdarbi. Programmā Ž. Bizē, F. Kreislera, R. Šūmaņa, H. Veņavska, J. Ķepīša, I. Arnes, P. Plakida mūzika. Koncertu vada JVLMA profesors Ventis Zilberts.
Atskaņotājmākslinieks Andris Arnicāns tika uzsācis karjeru 1970-jos gados, gūstot balvas vairākos starptautiskos konkursos Čehijā, Polijā un Krievijā. Viņa solokoncertu virknes papildināja kopspēle ar pasaules slavenībām Svjatoslavu Rihteru un Rodionu Ščerdrinu, kā arī muzicēšana orķestros diriģentu Genādija Roždestvenska un Jevgeņija Svetlanova vadībā. No 1996.līdz 2010.gadam Andris Arnicāns darbojās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā. Pedagoģiskā darbība mūziķa mūžā devusi pienesumu daudzu fagota spēles speciālistu sagatavošanā. Virtuozā mūziķa ieskaņojumi atrodami skaņuplatēs un Latvijas radio fondu ierakstos. Komponisti ir īpaši viņa mākai sacerējuši skaņdarbus, tostarp, Raimo Kangro (Igaunija), Tatjana Kažajeva un Sergejs Berinskis (Krievija), Latvijas skaņraži Jānis Ķepītis, Pēteris Plakidis, Pauls Dambis, Egīls Straume, Ilze Arne. Kā eksperts Andris Arnicāns aktīvi darbojas daudzu starptautisku atskaņotājmākslas konkursu žūrijās, ir ilggadīgs Rīgas Latviešu biedrībā notiekošā konkursa - koncertcikla Talants Latvijai komisijas eksperts. Par izcilību Džona Viljamsa Fagota koncerta atskaņojumā 2002. gadā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris tika piešķīris Andrim Arnicānam titulu Gada solists.  
 
Ieeja koncertā bez maksas, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.
 
Koncerts tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

Sarīkojumu atbalsta Rīgas Latviešu biedrība, SIA Eiroeksperts.
      Atpakaļ