108030

Koncertu cikls “Freska satiek Fresku”
26.10.2019


Koncertu cikls “Freska satiek Fresku”2019. gada oktobrī Rīgā, Rugājos un Krāslavā, vietās, kur atrodas sienu gleznojumi – freskas, notiks koncertu cikla “Freska satiek Fresku” koncerti: 3. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā, 5. oktobrī plkst. 17.00 Rugāju tautas namā, 26. oktobrī plkst. 16.00 Krāslavas kultūras centrā.

Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” vokālais ansamblis “Freska”, sadarbojoties ar senioru vokālo ansambli “Krētas Freska”, ansambļu vadītāja Zaiga Lazdiņa-Radziņa, un Klasiskās dejas studiju “Freska”, vadītāja Tatjana Pavļeņina, ir izveidojis kopēju koncerttūri ar nosaukumu “Freska satiek Fresku”. Koncertos, kas norisināsies projekta ietvaros, kolektīvi muzicēs un dejos vietās, kur atrodas trīs dažādi Latvijas sienu gleznojumi ˗ freskas, tādejādi popularizējot šos nestandarta vizuālās mākslas darbus. 

Koncertu programmas veidotas, iepazīstot katras freskas vēsturi, un mēģinot izcelt to, ar ko katra no tām ir īpaša. Lai koncertus padarītu saistošus vietējai publikai un akcentētu kultūrvēstures mantojumu, koncertos tiks akcentētas freskās redzamās ainas, personības un notikumi. 

Koncertu programmas ir veidotas vairākās daļās – sākot ar seno mūziku ansambļa “Freska” izpildījumā un pakāpeniski pārejot uz laikmetīgās aranžijās izdziedātām tautas dziesmām, ko izpildīs ansamblis “Krētas freska”. Koncerta muzikālo daļu nodrošinās lautists Lenards Gotlubs ar meitu Adrianu Martu Gotlubi. Rīgas Latviešu biedrības namā koncertu papildinās arī baleta grupa “Freska” ar improvizācijām un iestudētiem horeogrāfijas priekšnesumiem.


Ieeja koncertos bez maksas.

      Atpakaļ