74807

Koncerts "Adventa Gaismā"
18.12.2016


Koncerts Adventa Gaismā

Visi laipni aicināti uz labdarības koncertu Adventa Gaismā, kurš notiks 2016. gada 18. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē.
Koncertā piedalās: Lauma Malnace (mecosoprāns), Ansis Bētiņš (tenors), Gunārs Mūrnieks,  Arta Lipora (vijole),  Emīlija Rozenšteina (čells), kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris Vivace, diriģentes Andra Fenhane, Alise Koknēviča un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris Armonico, diriģents Normunds Dreģis. Koncertu vada muzikoloģe Auriga Jermaka.
Programmā: Antonio Vivaldi, Jozefa Haidna, Pētera Vaska, Andra Baloža un Annas Veismanes mūzika.
 
Koncerta ietvaros aicinām apskatīt Biedrības Rīgas pilsētas Rūpju bērns jauniešu ar garīgās attīstības traucējumiem  rokdarbu izstādi 
 
Ieeja par ziedojumu
 
Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu jau astoto gadu pēc kārtas organizē labdarības koncertu Adventa Gaismā. Vairāku gadu garumā koncertos ir uzstājušies dažādu mūzikas skolu audzēkņi, augstskolu studenti, Latvijā pazīstami profesionāli mūziķi, kā arī bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Koncerta ietvaros notiek arī mākslas darbu un rokdarbu izstāde. Šoreiz mēs organizējam īpašu darbu izstādi, kurā būs redzami Biedrības Rīgas pilsētas Rūpju bērns jauniešu ar garīgās attīstības traucējumiem rokdarbi.
Adventa laiks ikvienu no mums aicina vairāk domāt par dzīves jēgu, izvirzītajiem mērķiem un veicamajiem uzdevumiem. Meklēt un atrast garīgu saturu, ar ko piepildīt savu dzīves izvēlēto ceļu. Manuprāt, būtiski ir veicināt un attīstīt mūsu jaunajā paaudzē tādas īpašības kā cilvēkmīlestība, labestība, iejūtība un savstarpējā palīdzība. Universālā mākslas un mūzikas valoda spēj uzrunāt un vienot dažādu tautību, reliģiju un politisku uzskatu cilvēkus. Jo vairāk jaunieši interesēsies par mūziku, apgūs mūzikas instrumentu spēlētprasmi un iesaistīsies radošos mākslas procesos, jo inteliģentāka, gudrāka, vienotāka un stiprāka būs mūsu sabiedrība kopumā.
Koncerts Adventa Gaismā ir projekts, kas saturiski balstīts uz radošumu, bērnu un jauniešu, kā arī profesionālu mūziķu un mākslinieku savstarpēju sadarbību. Īpašs notikums šajā koncertā būs Annas Veismanes kantātes Baltā ziemas roze un Andra Baloža skaņdarba Par tiem, ko nezinām pirmatskaņojumi.


Normunds Dreģis
Rīgas Latviešu biedrības domnieks, koncerta mākslinieciskais vadītājs   
   

 Konceru atbalsta Biedrība "Rīgas pilsētas Rūpju bērns, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola, Latvijas Orķestru asociācija

      Atpakaļ