75519

Augusta Pulsta diena Rīgā
14.01.2017


Augusta Pulsta diena Rīgā


Pasākumā Rīgas Latviešu biedrības namā š.g. 14. janvārī interesentiem būs reta iespēja iepazīties ar latviešiem un igauņiem kopīgā tradicionālā instrumenta caurspēlējamās cītaras – rahvakannel spēli. Instrumenta dzidrā, zvaniņiem līdzīgā skaņa daudziem atklās gluži jaunu priekšstatu par tradicionālo mūziku. 

Augusts Pulsts (1889-1977) – kultūras darbinieks, gleznotājs, folkloras un senlietu krājējs ir paveicis nenovērtējamu darbu igauņu tautas kultūras saglabāšanā. Viņš piedalījies vairāku nozīmīgu Igaunijas muzeju veidošanā (Mākslas, Mūzikas un teātra muzejs, Tori muzejs, Igaunijas Brīvdabas muzejs). A. Pulsts ne tikai vāca un aprakstīja senos igauņu mūzikas instrumentus, bet arī pats spēlēja vijoli, mandolīnu, ģitāru, ermoņiku un dūdas. Viņa organizētie tautas mūzikas un folkloras svētki visā Igaunijā pulcēja tūkstošiem klausītāju. 
Profesionālo izglītību Augusts Pulsts apguvis Rīgas mākslas skolā, kur mācījās no 1911. līdz 1915.gadam, aktīvi piedaloties arī Rīgas pilsētas kultūras dzīvē.
Rūpējoties par tautas kultūras mantojuma saglabāšanu, šie svētki veltīti daudzpusīgajam igauņu kultūras darbiniekam 128. dzimšanas dienā.


2017.gada 14.janvārī, Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē.
18.00 Priekšlasījums. Augusts Pulsts un viņa devums igauņu tautas kultūras saglabāšanā (lektore Tuule Kann, Tallina)
18.45 Baltijas valstu tradicionālās mūzikas koncerts.
Piedalās: izcilais kokles spēles vecmeistars Heino Sõna ar audzēkņiem Eva Väljaots, Kaisa Nõges, Leanne Barbo, Tuule Kann un Karmen Juhkam; igauņu tautas mūzikas grupa KANNELKOND, lietuviešu vijolnieks Jurģis Ukrins ar grupu, Valters Reiznieks un Limbažu tautas mūzikas grupa Kokle, Skaņumājas muzikanti un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas nodaļas studenti.

Pasākumu rīko biedrība Skaņumājaatbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Ieeja pasākumā bez maksas
      Atpakaļ