43742

Anekdošu virpulis 2014
01.04.2014


Otrdien, 2014. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē

notiks stāstnieku konkursa

Anekdošu virpulis 2014

FINĀLS


„Anekdošu virpulis” ir bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” sastāvdaļa, kurā piedalās bērni un jaunieši no visiem Latvijas novadiem, kam tīk jokot, stāstīt smieklīgus atgadījumus gan no veciem laikiem, gan saskatīt jocīgo un smieklīgo ikdienas situācijās. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši savu skolu un novadu jokotāju sacīkstēs.


Pasākuma mērķis ir palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas, jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana. Stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” fināls ir lieliska iespēja baudīt anekdotes jauno stāstnieku izpildījumā un pēc tam tās stāstīt tālāk, uzlabojot noskaņojumu sev un līdzcilvēkiem. Šogad īpaša uzmanība pievērsta jokiem par naudu, bagātību, mantu un mantkārību, jo pāreja no lata uz eiro kā viena no šī gada aktualitātēm tiek skatīta arī no jocīgās puses.

Konkursa finālu vērtēs: Latviešu folkloras krātuves speciālisti Guntis Pakalns un Aldis Pūtelis, Baiba Krogzeme–Mosgorda, Vidvuds Medenis no Latvijas Radio, Andrejs Svilāns no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī, skolotāja Iveta Irbe un Dubultu bērnu bibliotēkas bibliotekāre Inguna Radziņa.

Finālistus „iesildīs”: AS "Latvijas valsts meži" supervaronis Cūkmens.

Konkursu rīko: Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

Konkursu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Balvas fināla dalībniekiem dāvina: Latvijas Bankas Ekonomiskās izglītotības interneta vietne: www.naudasskola.lv, izdevniecība “Jumava”, VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”, SIA „ROI Latvia”, RLB biedre Māra Zepa, SIA „Liepkalni”, un Mūzikas instrumentu veikalu tīkls „Mūzikas Centrs”.

Ieeja bez maksas. __________________________________________________________________ Informācija: www.rlb.lv; www. visc.gov.lv

Māra Mellēna: tālr. nr.+37126522141, e-pasts: mara.mellena@visc.gov.lv

Margita Poriete: tālr.nr.+37129528421, e-pasts: margitaporiete@inbox.lv


 
      Atpakaļ