21532

Aicina diskutēt par dzīvi pēc referenduma
27.02.2012


Aicina diskutēt par dzīvi pēc referenduma

2012.gada 21.februārī

Uz jau trešo publisko diskusiju interesentus aicina Raiņa un Aspazijas fonds, kas 27.februārī Rīgas Latviešu biedrības namā rosinās sarunu, kuras ievadam dota tēma “Referendums, dzīve pēc”. Diskusiju sākums paredzēts plkst 17.00. Sarunu ievadīs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāna prof. Jura Rozenvalda uzstāšanās.

“18. februāra „valodas referendums” uzrādīja sen nepieredzētu Latvijas pilsoņu mobilizācijas pakāpi. No vienas puses tika sasniegts pārliecinošs balsu vairākums par labu latviešu valodai kā vienīgajai valsts valodai Latvijā. No otras puses - arī krievu valodas atbalstītāju skaits pārsniedza referenduma iniciatoru ieceres,” uzskata prof. J.Rozenvalds.

“Vai kādam ir tiesības saukt sevi par referenduma uzvarētāju, un ko šajā gadījumā nozīmē „uzvarētājs”?,” retoriski jautā prof. J.Rozenvalds un rosina uz aktīvu klātienes sarunu viedokļu līderus un interesentus.

Ievadot diskusijas, prof. J.Rozenvalds rosina domāt par to, cik konstruktīvi un konsekventi referenduma priekšvakarā ir rīkojušies dažādu novirzienu Latvijas politiķi un kādā virzienā būtu jāmaina līdzšinējie integrācijas politikas akcenti.

“Šī ir jau trešā mūsu fonda rīkotā un Frīdriha Eberta fonda atbalstītā diskusija, kurā mēs meklējam šodienas aktuālo tematu atbalsis notikumos, kurus piedzīvoja Rainis kā valstsvīrs. Nešaubīgi šodienas situācija ir unikāla, un plakans, vienkārši pārnests salīdzinājums būtu nevietā, tomēr meklējam atbildes atskatoties vēsturē arī tādēļ, ka virkni izšķirīgu notikumu izprast ļauj vien laika pārbaudījums”, stāsta Raiņa un Aspazijas fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Matulis.

Līdz šim notikušo diskusiju kopsavilkumi lasāmi fonda veidotajā interneta vietnē www.rainim.lv un sarunu ieraksti video formātā pieejami rainim.lv youtube kanālā. Iepriekš Raiņa un Apazijas fonda uzrunātie interesenti apsprieda Raiņa nozīmību mūsdienu sabiedrības izpratnē, diskutēja par Raiņa latviešiem un latvijiešiem un ar literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas pieredzi ielūkojās Raiņa kā filozofiskā politiķa domās.

Kontakti:
www.rainim.lv
e-pasts: 
rainim@inbox.lv
twitter: @RainimLV

 

Plašākai informācijai:
M.Matisons
28698184  
      Atpakaļ