105520

"Anekdošu virpulis 2019" fināls
01.04.2019


 "Anekdošu virpulis 2019" fināls

 

Pirmdien, 2019. gada 1. aprīlī plkst. 10.00  Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13, Līgo zālē notiks stāstnieku konkursa Anekdošu virpulis 2019 FINĀLS.

Stāstnieku konkursa Anekdošu virpulis fināls šogad pulcēs  trīsdesmit trīs labākos stāstniekus no visas Latvijas. Tiesības piedalīties finālā viņi ir izcīnījuši bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” novadu konkursu pusfinālos Priekuļos, Kuldīgā, Lielvārdē, Liepājā,  Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā.

Pasākuma mērķis ir tradicionālās stāstīšanas individuālo prasmju un iemaņu apgūšana, pārmantošana un attīstība dialogā ar tradīciju.Konkursu vērtēs sabiedrībā labi pazīstami eksperti, kuru pašu devums stāstniecības tradīciju apzināšanā un pārmantošanā ir nozīmīgs Latvijas kultūras kopainā: Baiba Krogzeme-Mosgorda un Guntis Pakalns no LU LFMI Latviešu folkloras krātuves, Iveta un Vidvuds Medeņi no Latvijas radio,  Aldis Pūtelis no tehniskās jaunrades nama “Annas 2” un Andrejs Svilāns no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī.Klausītājiem būs iespējams ne tikai veselīgi izsmieties, bet arī iepazīties ar mūsdienu bērnu un jauniešu aktuālo mutvārdu anekdošu repertuāru, tā tematiku, aktualitātēm un stāstīšanas tradīcijām.

 

Ieeja – bez maksas.

Konkursu rīko: Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

 

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA „A.M.L.” izstāžu komplekss „Rāmava”, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, izdevniecības “Annele”un “Liels un Mazs” un SIA Rīgas piensaimnieks. 
      Atpakaļ