105209

Pavasara noskaņās
14.03.2019


 Pavasara noskaņās

 

Svinot diriģenta, pedagoga un Rīgas Latviešu biedrības domnieka Normunda Dreģa 50 gadu jubileju, Rīgas Latviešu biedrība (RLB) organizē koncertu Pavasara noskaņās, kurš notiks 2019. gada 14. martā RLB Lielajā zālē.  

     Normunds Dreģis ir labi pazīstams kā profesionāls un pieredzes bagāts orķestru diriģents, kurš aktīvi darbojas arī kā pedagogs un vairāku Latvijas jauniešu orķestru diriģents. Viņš ir ilggadējs starptautisku jauniešu orķestru un orķestra diriģēšanas meistarkursu vadītājs Latvijā, Igaunijā un Francijā. Ar dažādiem orķestriem koncertējis Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Francijā, Itālijā, Somijā, Zviedrijā un Anglijā.

     Līdzās savam ikdienas darbam ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestri Armonico, diriģents Normunds Dreģis ir Latvijas Orķestru asociācijas priekšsēdētājs un aktīvi piedalās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simfonisko orķestru koncertu organizēšanā. Vairāku gadu garumā ir bijis iniciators muzikāli izglītojošiem, kā arī labdarības pasākumiem RLB, tajā skaitā koncertciklam Adventa Gaismā, kurš notiek kopš 2009. gada. Kopš 2018. gada Normunds Dreģis turpina Arnolda Skrides dibinātā konkursa – koncertcikla Talants Latvijai organizēšanu RLB un ir tā producents un mākslinieciskais vadītājs.

     Koncertā Pavasara noskaņās Normunds Dreģis uzstāsies kopā ar saviem draugiem, kolēģiem un domubiedriem. Koncertā piedalās Jekaterina Suvorova / arfa /, Virdžīnija Laube-Vītiņa / marimba /, Artūrs Noviks / akordeons /, Miks Vilsons / flauta /, Artis Gāga / saksofons / un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris Armonico. Koncertu vada muzikoloģe Auriga Jermaka.

Programmā: Antonio Vivaldi, Volfganga Amadeja Mocarta, Johana un Jozefa Štrausu, Pjetro Maskanji, Astora Pjacolla un Ilzes Arnes mūzika. Koncertu atbalsta Rīgas Dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

      Atpakaļ