104861

Muzicēs kameransamblis TRIO METAMORFOZE
20.03.2019


 Muzicēs kameransamblis TRIO METAMORFOZE

 

Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus 2019. gada 20. martā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē noklausīties kameransambļa TRIO METAMORFOZE koncertu. Piedalās LIENE DOBIČINA, ZANE JURĒVICA flauta, ZANE RUBESA  klavieres. Programmā Žanmišela Damāza, Veita Erdmana-Ābeles, Marka Kristofa Redela, Anže Rozmana, Antonio Džakometi, Frīdriha Kūlava – Džūlio Bričaldi, Platona Buravicka skaņdarbi divām flautām un klavierēm.

 

Kameransamblī Trio Metamorfoze kopš 2015. gada kopā muzicē flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, ar panākumiem piedaloties starptautiskos kamermūzikas konkursos, festivālos un meistarklasēs, sniedzot koncertus Latvijā un ārvalstīs. Nozīmīgākie panākumi – I vieta Starptautiskajā Mūzikas konkursā un festivālā Svirel Slovēnijā (2018), III vieta trio kategorijā Starptautiskajā Frīdriha Kūlava flautistu konkursā Vācijā (2017), dalība Mantujas kamermūzikas festivālā Trame Sonore Itālijā 2018. gada vasarā, kā arī drīzumā gaidāmi nozīmīgi koncerti koncertu cikla Grajske harmonije ietvaros Slovēnijā un Francijā. 

 

Zelta zālē Trio Metamorfoze uzstāsies ar koncertu, veltītu dabas tematikai. Programmā izskanēs XIX, XX un XXI gadsimtu komponistu Žanmišela Damāza, Veita Erdmana-Ābeles, Marka Kristofa Redela, Anže Rozmana, Antonio Džakometi, Frīdriha Kūlava – Džūlio Bričaldi, Platona Buravicka opusi divām flautām un klavierēm. Programmā ietverto dabas tēlu portretējumu tematika ir dažāda - dabas pastorālie un pilsētu urbānie elementi, kā arī šobrīd tik aktuālā pasaules ekoloģiskās katastrofas tēma. Jūtama ir arī līdzās pastāvošo mūzikas veidu – popmūzikas, džeza, elektroniskās mūzikas, t. sk., tehnomūzikas klātbūtne. 

 

Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvos Platona Buravicka kompozīcija Melioration (2018) (latīņu: melioratio — 'uzlabošana', no melior — 'labāk'), kas vēstī par pasaules sakārtošanu, to attīrot no cilvēces kārdinājumu, kaislību un bezatbildības rezultātā radītā pasaules piesārņojuma. Komponista redzējumā attīrīšana ir ne tikai poētiski apcerīga, izjūtot cilvēces radīto postu, taču arī mehāniska, attēlojot visu nepieciešamo mašinēriju, kas vajadzīga mērķa īstenošanai.

 

Biļetes 5,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,- eiro

Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta

 

Atbalsta

Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3 Klasika,

Latvijas Mūzikas informācijas centrs, www.music.lv, www.tvnet.lv,

laikraksti Diena, Neatkarīgā, Latvijas Avīze, Laiks, Brīvā Latvija

      Atpakaļ