Latviešu bērnu skola Nīderlandē "Diegabiksis"Latviešu bērnu skola Nīderlandē "Diegabiksis" darbu sāka 2007. gada septembrī un oficiālas skolas statusu tā ieguva 2008. gada janvārī. Skola darbojas nodibinājuma „Latvieši Nīderlandē” paspārnē. Skolas nodarbības notikušas dažādās vietās, šajā mācību gadā skolas nodarbības notiek Bredā.

 

Skolas mērķis ir veidot vidi, kurā diasporas latviešu bērni var lietot latviešu valodu un saskarties ar latviešu kultūru un tradīcijām. Skolas uzdevums ir pilnveidot un nostiprināt bērnu latviešu valodas zināšanas, bagātināt viņu latviešu valodas vārdu krājumu, iepazīstināt bērnus ar latviešu folkloru un bērnu literatūru latviešu valodā, kā arī sniegt pamatzināšanas Latvijas vēsturē un ģeogrāfijā.

Skola nes populārā Žaņa Grīvas varoņa – bruņurupucēna Diegabikša vārdu, kas dodas ceļā, lai meklētu laimi. Pasaulē viņam vēl daudz kas ir nezināms un svešs, bet uzņēmības viņam pietiek, prāts ir ass un ziņkārība neļauj apstāties pusceļā. Tāpat ir arī ar Latviešu bērnu skolas Nīderlandē "Diegabiksis" audzēkņiem un skolotājiem - daudz kas vēl ir jāapgūst un jāiemācās, bet netrūkst ne gribēšanas, ne prieka to darīt.

Latviešu bērnu skola Nīderlandē "Diegabiksis" nodarbības paredzētas visiem Nīderlandē dzīvojošajiem latviešu izcelsmes bērniem vecumā no 2 līdz 13 gadiem. Nodarbības notiek 3 vecuma grupās.

Nodarbības notiek reizi mēnesī, svētdienā. Nodarbības veido valodas stunda, kam seko atsevišķas nodarbības mazākajiem un lielākajiem bērniem, kurās mazākie klausās pasakas, mācās dzejolīšus un dziesmiņas, bet lielākie iepazīstas ar Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju un literatūru. Kopīgi tiek apgūtas latviešu tautas dziesmas un dejas, iets rotaļās. Katru reizi ir arī radošā darba stunda, kur tiek meistarots, zīmēts, krāsots, līmēts vai arī kaut kas darināts, izmantojot dažādus materiālus.

Skola piedalās Valsts Kultūrkapitāla fonda lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”.

 Kontakti
Pasta adrese
“Diegabiksis”, Van Oldenbarneveltstraat 16, B6512 AW, Nijmegen
E – pasts:  diegabiksis@diegabiksis.nl

Kontaktpersonas
Aija van Hooff
E-pasts: aija.van.hooff@online.nl
Tel. (0243) 240 730
Mob. 06 38329874

Helga van Slogteren
E-pasts: rhvanslogteren@kpnmail.nl
Tel. (0104) 830 340
Mob. 06 12720589

Mājas lapa: www.diegabiksis.nl
 
      Atpakaļ