14053

Rīgas Latviešu biedrībā viesojās Rīgas mērs Nils Ušakovs
20.04.2011


2011. gada 20. aprīlī  

 

Rīgas Latviešu biedrībā

viesojās Rīgas mērs Nils Ušakovs

 

               

Atsaucoties Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja Ingmāra Čaklā aicinājumam, otrdien, 19. aprīlī Rīgas Latviešu biedrību apmeklēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Vizītes laikā pilsētas galva iepazinās ar Rīgas Latviešu biedrības radošo un saimniecisko darbību, biedrības namu, tā tehnisko stāvokli, kā arī pārrunāja iespējamo sadarbību.

 

            Biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais uzsvēra Rīgas Latviešu biedrības kā senākās latviešu sabiedriskās organizācijas īpašo nozīmi un lomu Rīgas un rīdzinieku dzīvē, kādēļ vienmēr tiek meklētas ciešākas sadarbības iespējas ar pašvaldību. Sarunā tika apzinātas un apspriestas sadarbības formas, lai ar Rīgas domes finansiālu atbalstu veiksmīgāk apsaimniekotu arhitektūras pieminekli – Rīgas Latviešu biedrības namu. Ingmārs Čaklais norādīja uz nama aktuālajām saimnieciskajām problēmām, kas tuvākajā nākotnē var saasināties. Ūdens apgādes, kanalizācijas, apkures un ventilācijas sistēmas strauji noveco, agri vai vēlu tās būs jāatjauno, un par to jādomā laikus. Svarīgākā biedrības vajadzība šobrīd ir kanalizācijas sistēmas sakārtošana un pārveide, kam kopā ar projektēšanu vien nepieciešami aptuveni 168  000 latu.

 

Rīgas pašvaldības vadītājs Nils Ušakovs izteica priekšlikumu turpināt sadarbību kultūras un tūrisma jomās starp Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas pilsētu, aicinot biedrību aktīvi iesaistīties dažādu Rīgas domes projektu īstenošanā, veicinot plašu kultūras, mākslas un tūrisma programmu realizēšanu.

 

Rīgas mērs Nils Ušakovs atzina: „Rīgas Latviešu biedrība kā sabiedriska organizācija var pretendēt uz pašvaldības finansiālu atbalstu. Rīgas pilsēta līdz šim sniegusi atbalstu dažādu Rīgas Latviešu biedrības projektu realizēšanā, kā arī palīdzot uzturēt Rīgas Latviešu biedrības namā darbojošos kolektīvus. Rīga ir ieinteresēta arī turpmāk veidot visaptverošu un ilgtermiņa sadarbību ar Rīgas Latviešu biedrību”.

 

Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais: „Rīgas Latviešu biedrība, kaut dzimusi zem cita nosaukuma, jau pirmajā savas darbības gadā ieguva tagadējo nosaukumu ar vārdu „Rīga”. Biedrības darbības mērogi allaž aptvēruši visu Latviju, taču Rīgas vārds mūsu nosaukumā nav sagadīšanās. Biedrība atrodas pašā Rīgas sirdī, un savā darbībā tiecamies kļūt par centrālo tikšanās vietu rīdziniekiem, Latvijas iedzīvotājiem un Rīgas viesiem. Rīgas pilsētas vadība visos laikos ir bijusi uzticams sadarbības partneris. Esmu gandarīts, ka Rīgas pilsētas vadība Nila Ušakova personā ir izrādījusi interesi, lai padziļinātu sadarbību arī 21. gadsimtā!”

 

Tuvākajā laikā pašvaldības un biedrības pārstāvji tiksies, lai vienotos par konkrētiem projektiem un turpmākās sadarbības perspektīvām.   

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

RLB reklāmas un informācijas koordinatore

Zinta Gugane

Mob. tel. 29528022, tel. 67358548

E-pasts: zinta.gugane@rlb.lv
 
      Atpakaļ