Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācijas, kas dibināta 1868. gadā. Rīgas Latviešu biedrība ir vecākā latviešu organizācija pasaulē, ir nozīmīgu vēsturisku un kultūras notikumu norises vieta Rīgā un visā Latvijā.

Rīgas Latviešu biedrības darbība – kultūras un sabiedriskās aktivitātes, kultūras projektu un programmu veidošana. Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko zāļu noma: Lielā zāle, Zelta zāle, Baltā zāle, Līgo zāle, Kluba zāle vai Zelta zāles salons sarīkojumu, konferenču, koncertu, saviesīgu vakaru, izstāžu organizēšanai.


Pēteris Kļaviņš (30.10.1920. - 24.04.2017) mūžības ceļā 16.06.2017

96 gadu vecumā miris valodnieks, uzticamais Jāņa Endzelīna skolnieks un okupācijas gados Endzelīna 'labā roka' Pēteris Kļaviņš.  
Jau būdams baltu valodu students, strādājis LATVIEŠU VALODAS KRĀTUVĒ. Drīz pēc kaŗa izsūtīts un Sibīrijā nopietni citusi viņa veselība. Pēc atgriešanās viņam bija liegts strādāt valodniecībā, tāpēc strādājis atbildīgi veicot melioratora darbu Ikšķilē - tur arī vēl pavisam nesen kārtojis archīvu. 1993./1994. studiju gadā docējis sanskritu Latvijas Universitātē. Visu savu mūžu ikdienas meditācijās un vingrojumos apliecinājis patiesu interesi par Indiju. 
Pēteris Kļaviņš devis ievadu un rādītājus grāmatai "Profesora J. Endzelīna atbildes. Rīgas Latviešu biedrības valdodniecības nodaļas sēžu protokoli 1933. - 1942." Šis nozīmīgais izdevums tapa pēc orģināliem vēsturiskiem protokoliem sadarbībā ar Kļaviņa studiju biedru Rūdi Hofmani. 
Kopā ar citiem RLB LVAK valodniekiem gatavojis aktuālizēto Latviešu valodas pareizrakstības vārdnīcu.Studiju laikā, Endzelīna aicināts, vācis Mores pagasta vietvārdus. 
Pēteŗa Kļaviņa pēdējā lekcija bija valodnieces Veltas Rūķes-Draviņas simtgadei veltītajā konferencē Rīgā šā gada ziemā.  
Pēteris Kļaviņš allaž uzsvēris, ka latviešu literātiem, tulkotājiem valodniekiem latviešu valoda jāmācās  "ar mācīšanos". Viņš bija dziļi zinīgs un vienmēr atsaucīgs sniegt atbildes jautājumiem gan par valodu - gan arī par savas paaudzes valodniekiem trimdiniekiem. Viņa nestā roze arvien 18. novembŗa rītos gūla uz J. Endzelīna kapa kopiņas Raiņa kapos. 
Sarunās ar draugiem Pēteris Kļaviņš vienmēr bija ļoti dzīvespriecīgs zobgalis. - Viņa sirds piederēja Latvijas laukiem, lauku dzīvei. Viņš svēti ticēja, ka no senčiem esam mantojuši mūsu zemi un mājas, tāpēc tās ir jākopj un jāuztur labā kārtībā. Šeit, ziemeļu pusē, mēs nevaram izdzīvot bez siltiem mājokļiem, un tikai attīstīta samnieciskā dzīve var būt drošs pamats tautas mākslai, kultūrai un zinātnei. 
Pētera Kļaviņa lielās un stiprās rokas, gaišais skats, rūpīgums un smalkjūtība jo daudziem paliks mīļā piemiņā. 
 
RLB latviešu valodas attīstības kopas vārdā Matīss Treimanis un Maija Sinka
 
No Pētera Kļaviņa atvadīsimies 2017. gada 28. aprīlī plkst. 13:00 Nītaures kapos. 


“Tāpat kā toreiz…”
15.06.2017

15. jūnijā Rīgas Latviešu biedrībā plkst. 18 00 īpašs koncerts “Tāpat kā toreiz…” veltīts Atmodas laika komponistam Eduardam Rozenštrauham

Lasīt vairāk ...


"Pavasara koncerts"
16.05.2017

Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2017. gada 16. maijā plkst. 19.00 noklausīties Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas skolotājas VIOLETAS KARPOVAS klavieru klases audzēkņu PAVASARA KONCERTU.

Lasīt vairāk ...


22.Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā – muzikāli horeogrāfiskās fantāzijas „UGUNĪ” pasaules pirmizrāde
11.05.2017

11.maijā plkst. 19:00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē varēs izbaudīt 22.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla visintriģējošāko notikumu – muzikāli horeogrāfiskās fantāzijas „Ugunī” pasaules pirmizrādi. Šajā vakarā pirmo reizi baletā tiks izdejots sarežģītais Edgara un Kristīnes mīlas stāsts, kas top pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „Ugunī” motīviem.

Lasīt vairāk ...


"Latviešu literārās valodas leksikas kartotēka, tās pagātne, tagadne un nākotne"
08.05.2017

2017. gada 8. maija priekšlasījumā "Latviešu literārās valodas leksikas kartotēka - tās pagātne, tagadne un nākotne" filoloģijas zinātņu doktore Ieva Zuicena pievērsīsies latviešu valodas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas problēmai.

Lasīt vairāk ...


"Bez mīlestības nedzīvojiet"
03.05.2017

Rīgas Latviešu biedrības tautas deju ansamblis "Vija" ielūdz uz savu 70 gadu jubilejas koncertu "Bez mīlestības nedzīvojiet".

Lasīt vairāk ...


Koncertcikla - konkursa "Talants Latvijai" fināls
30.04.2017

Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas Bērnu fonds, Brāļu Jurjānu biedrība aicina uz koncertcikla – konkursa "Talants Latvijai" fināla koncertiem 2017. gada 30. aprīlī no plkst. 9.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, Līgo zālē, Baltajā zālē un Lielajā zālē.

Lasīt vairāk ...


Koncerts “Ledus un liesma”
29.04.2017

29.aprīlī plkst. 18:00 Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē norisināsies koncerts “Ledus un liesma”

Lasīt vairāk ...