DEVOS RADOŠĀS VASARAS BRĪVDIENĀS,

DARBOJOS PĒC PIEPRASĪJUMA.

  

NEPIECIEŠAMĪBAS GADĪJUMĀ ZVANIET 26733017


ATVAINOJAMIES PAR NEĒRTĪBĀM KROGS “MERĶELIS”


  

“Merķelis”- īsts latvietis būdams, savus ciemiņus vienmēr gaida pie saklātiem galdiem. Gan ar brangām pusdienām visus steidzīgos un izsalkušos, gan vakarā tos, kuri maltīti vēlas izbaudīt ar kādu no 29 dažādo šķirņu aliem un dzīvo mūziku.

  

 

  

Tāpat kā pats Rīgas Latviešu biedrības nams, Merķelis Rīgas centrā piedāvā izjust visu Latvijas novadu burvību, jo ēdieni un ali ir tādi, ko jau gadiem bauda vidzemnieki, kurzemnieki, sēļi un latgalieši paši savās sētās, kā arī mūzika, danči un paši muzikanti nāk no visiem Latvijas stūriem.

  

 

  

1868. gadā, Latviešu Biedrības telpās biedrības priekšnieka vietnieks Tomsons, piestiprinājis pie sienas Merķeļa bildi, vaicājis sapulces dalībniekiem, kas ir gleznā attēlots. Neviens no klātesošajiem nav varējis atbildēt. Tomsona paskaidrojums par izcilo latviešu tautas draugu un aizstāvi radījis vispārēju sajūsmu un tūdaļ nolēmuši rīkot ekskursiju ar kuģīti uz Katlakalnu, un apmeklēt pamesto, novārtā atstāto Merķeļa kapa vietu. Tāpāt arī nolēma celt Merķelim uz kapa piemiņas zīmi. Tas arī notika 1869. gadā, kad Latviešu Biedrība šo pieminekli uzlika, izceļot no Daugavas lielo, melno akmeni un piestiprinot plāksnīti ar uzrakstu: “Par piemiņu no pateicīgiem latviešiem”.

Rīgas Latviešu biedrības nams un Merķelis saskan kopā jau vairāk nekā gadsimtu ilgi, tādēļ arī restorāns/bārs pašā “Māmuļas” sirdī ir ieguvis Garlība Merķeļa vārdu, lai ļautu tā viesiem svinēt latviešu skaistumu gan gardā maltītē, gan dziesmās un dančos.

  

 

  

 Adrese: Merķeļa iela 13, Rīga (Rīgas Latviešu biedrības nams); ieeja pa labi no galvenās ēkas ieejas

E-pasts saziņai – merkelis.restorans@gmail.com

Seko līdzi jaunumiem Merķelis facebook lapā 

Vairāk informācijas mūsu mājaslapā merkelis.lv