77406

“Tāpat kā toreiz…”
15.06.2017


 “Tāpat kā toreiz…” 
 
 

Dziedātāja Indra Lintiņa-Lučka ir Eduarda Rozenštrauha skatuves partnere, Atmodas laika komponista dziesmu koncertu organizētāja jau no 1993. gada. Grāmatas “Jasmīn baltais, mana mūža… Latvijas dziedātājas likteņstāsts” autore, kurā apraksta savas skatuves gaitas, kavējas atmiņās par kopā pavadīto laiku ar komponistu Eduardu Rozenštrauhu. Eduarda Rozenštrauha dziesmu popularizētāja. Nepublicēto dziesmu nošu glabātāja.
Indra stāsta par savu koncerta ieceri: " 15. jūnijā Rīgas Latviešu biedrībā plkst. 18 00 īpašs koncerts “Tāpat kā toreiz…” veltīts Atmodas laika komponistam Eduardam Rozenštrauham iezīmē manā koncertorganizēšanas vēsturē absolūti jaunu koncepcijas līniju, jaunu ieceri ,kā arī mēģināšu īstenot savu sapni par Eduarda Rozenštrauha tēla atveidi uz skatuves. Tas būs radošs teatralizēts koncerta uzvedums, kurā dominēs Eduards Rozenštrauh tēls (plastiski horeogrāfiskā atveidē) skanot dziesmām un, savelkot satura un biogrāfisko datu paralēles ar paša komponista personību un sarežģīto dzīvi."
Koncerta 1. daļā Eduarda Rozenštrauha tēlu uz skatuves  atveidos baletdejotājs Kristaps Lintiņš, kurš ir beidzis Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, strādājis Latvijas Nacionālajā Operas un Baleta teātrī, tad strādājis ASV dažādās baleta trupās, kā arī atveidojis dramatisku lomu Atlantic City Theater, bet šobrīd strādā Japānā kā viesmākslinieks Osakā un par pasniedzēju, darbojas arī kā  modelis. Šī koncerta iecere mūsos ir dzīvojusi sen,bet šogad nolēmām to realizēt.
Eduarda Rozenštrauha mākslas Mūzu un dzīves mīlestību izdejos Kie Konishi – baletdejotāja no Japānas. Kie Konishi dzimusi Japānā, savus pirmos baleta soļus spēra Kyoto Baleta Akademija. Parceļoties uz Ameriku, Kie Konishi turpināja trenēties slavenajā Joffrey Baleta skola Ņujorkā. Pēc mācībām Kie tika uzaicināta dejot Ontario Baleta un Atlantic City baleta kompānijās. Un kopā ar Kristapu tika uzaicināti Roxey Baleta trupā. Kie Konishi ir dejojusi - Zilo Putnu P. Čaikovska “Apburtajā Princesē”, Sniega Karalieni P. Čaikovska “Riekstkodī” , Medora “Korsārā”. Kie viesosies Latvijā pirmo reizi. Muzikālo krāsu savā versijā Eduarda Rozenštrauha dziesmās iekrāsos komponists un dziesmu aranžētājs Atvars Sirmais. Pie klavierēm būs koncertmeistare Sandra Lūķe.
Savukārt koncerta 2. daļas dziesmu krāsu izpildījums ir uzticēts Rīgas skolēnu pils akordeonistu ansamblim “Opuss”. Akordeona ansamblis "Opuss" dibināts 1997. g, pašlaik ir vienīgais šāda veida kolektīvs Rīgā, kuru vada Karolīne Vancāne. Ansambļa repertuārā ietilpst dažāda žanra mūzia - gan klasiskā, gan mūsdienu, gan latviešu komponistu, gan latviešu tautas dziesmu apdares. Ansamblis "Opuss" aktīvi piedalās koncertos gan ar savu programmu, gan sadarbībā ar citiem kolektīviem.
Jau piekto gadu sadarbībā ar nodibinājumu "Samāriešu fonds" Rīgā notiek starptautiskais festivāls Akordeona dienas, kurš pulcē akordeonistus no Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas.
Dziesmas “Vecpiebalgas ūdensrozes”,” Jaunība”, ”Vecās likteņdzirnas”,”Pa kuru laiku nosirmoja jūra”, ”Jasmīn baltais” un “Zilais lakatiņš” komentārus neprasa, jo tās ir latviešu tautai vismīļākās dziesmas. Skanēs komponista pirmatskaņojumi, bet tas lai paliek noslēpums.
Ja akordeons jau skan vērienīgi, tad ansamblis radīs jaunas Eduarda Rozenštrauha dziesmu interpretācijas krāsas. Jauns skanējums, bet Eduarda Rozenštrauha instruments kā pamats dziesmu pavadījumos ir saglabāts. Būs interesanti!
Koncertu vadīs Līga Jenča-Salcēviča, kura ir ne tikai piedalījusies gandrīz visos manos projektos jau no bērnības gan dziedot, gan vadot koncertu projektus, bet ir arī IFBB Latvija sportiste, kur ieguva 2.vietu IFBB Baltic Fit Model Cup +168 cm kategorijā. Tā būs skaista krāsa koncerta kopējā paletē.
Lai mums visiem dziesmu klausīšanās atmiņas par Eduardu Rozenštrauhu pārvēršas par īsteniem svētkiem! Tauta un Eduards Rozenštrauhs ir vēsturiski nesaraujami! Jo tāpat kā toreiz dziedāsim un atcerēsimies Atmodas laika skaistākos brīžus, skaistākās dziesmas!




      Atpakaļ